ESG ARUANDLUS SÕIDUKIPARKI HALDAVATELE ETTEVÕTETELE
Telemaatikalahendused võimaldavad sõidukiparki ja liikuvat tööjõudu haldavatel ettevõtetel koguda täpset ja usaldusväärset teavet ESG aruandluse jaoks.
Täpne info ESG aruandluse jaoks
Keskkonna-, sotsiaal- ja juhtimisstandardite (ESG) nõuete täitmine eeldab täpset andmekogumist, mis on muutunud eduka ettevõtte jaoks hädavajalikuks. Telemaatikalahendused aitavad ettevõtetel analüüsida, kui efektiivselt ja keskkonnasõbralikult nende autopark toimib, võimaldades seada realistlikke ja tulevikku vaatavaid ESG eesmärke. Lisaks toetavad need lahendused tulemuste pidevat jälgimist, haldamist ja aruandlust. Fleet Complete pakub täpset ja usaldusväärset teavet, mis aitab teha jätkusuutlikumaid otsuseid ja suurendada ettevõtte sotsiaalset vastutust.
MIS?
The Euroopa ESG-aruandluse keskne raamistik on ettevõtete jätkusuutlikkuse aruandluse direktiiv (CSRD), mis laiendab ja asendab varasema mittefinantsilise aruandluse direktiivi (NFRD).
ESG-aruanne koondab tervikliku ülevaate ettevõtte tegevustest, mis mõjutavad ühiskonda, keskkonda ja juhtimiskultuuri, pakkudes sellega strateegilist suunda jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamiseks.
MILLAL?
- 2024: Ettevõtted, kes juba raporteerivad vanade reeglite järgi, peavad järgima CSRD nõudeid.
- 2025: Suured ettevõtted, kellel varasemalt raporteerimise kohustust ei olnud, alustavad raporteerimist.
- 2026: Väiksemad noteeritud ettevõtted ja finantsasutused alustavad raporteerimist.
KES?
- Suured ettevõtted EL-is: Ettevõtted peavad raporteerima, kui nad vastavad kahele järgmistest nõuetest:
– Aastane tulu ületab 40 miljonit eurot.
– Varade väärtus ületab 20 miljonit eurot.
– Töötajate arv on üle 250. - Noteeritud ettevõtted: Kõik EL-i börsidel noteeritud ettevõtted, välja arvatud väikesed ettevõtted, kus on vähem kui 10 töötajat või käive alla 700 000 euro.
- EL-i välised ettevõtted: EL-i välised ettevõtted peavad raporteerima, kui neil on EL-is märkimisväärne tegevus (müügitulu üle 150 miljoni euro).
- Väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (VKE): Avalikel turgudel tegutsevatel VKE-del on lihtsustatud aruandluseeskirjad kuni 2028. aastani.
Miks on ESG oluline?
ESG ei peaks olema vaid vastavusnõue, vaid strateegiline vahend jätkusuutliku ja sotsiaalselt vastutustundliku äritegevuse kujundamiseks. Tänapäeval pööravad investorid, kliendid ja teised sidusrühmad üha suuremat tähelepanu ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsetele ja juhtimisstandardite tulemustele. Sõidukiparkidele toetuvate organisatsioonide jaoks on võtmetähtsusega täpse ja usaldusväärse teabe olemasolu, mis käsitleb keskkonnamõjusid, sotsiaalseid tavasid ja juhtimispõhimõtteid. Just siin tulebki mängu telemaatika, pakkudes väärtuslikku tuge andmepõhiste otsuste tegemiseks ja ESG eesmärkide saavutamiseks.
Telemaatika roll ESG aruandluses
Telemaatika annab reaalajas andmeid sõidukipargi ja liikuva tööjõu kohta, pakkudes ettevõtetele vajalikku infot ESG-aruandluse jaoks. Selle info abil saavad ettevõtted teha teadlikke otsuseid, mis aitavad täita regulatiivseid nõudeid ja samal ajal edendada jätkusuutlikkust ning sotsiaalset vastutust.
EESMÄRKIDE SEADMINE JA NENDE TÄITMINE
Telemaatikalahendused võimaldavad ettevõtetel kehtestada ja jälgida võtmenäitajaid (KPI-sid), mis on kooskõlas ettevõtte üldiste kui ka ESG-eesmärkidega. Näiteks võivad need eesmärgid hõlmata kütusekulu vähendamist, tühikäigul oleku aja minimeerimist, teekondade optimeerimist või sõidukipargi jätkusuutlikkuse suurendamist. Telematika pakub vajalikke andmeid, et jälgida edusamme ja saavutada seatud eesmärke. Kasutades sõidukipargi andmeid, saavad ettevõtted rakendada strateegilisi algatusi, nagu juhtide koolitusprogrammid, sõidukipargi optimeerimine, ühiskasutuslahenduste juurutamine ja teekondade täiendav optimeerimine. Need meetmed aitavad suurendada efektiivsust, edendada jätkusuutlikkust ja parandada klientide rahulolu.
TÖÖTAJATE OHUTUSE JA VASTUTUSTUNDLIKU SÕIDUKÄITUMISE TÕSTMINE
ESG sotsiaalne mõõde hõlmab töötajate ohutuse ja heaolu tagamist. Jälgides juhtide sõidustiili, näiteks piirkiirusest kinnipidamist, järske pidurdusi ja kiirendusi, saab kogutud andmete põhjal tuvastada parenduskohti. Need andmed võimaldavad arendada sihipäraseid koolitusprogramme, mis soodustavad turvalisemat ja vastutustundlikumat sõidustiili. Selle tulemusena väheneb õnnetuste arv, paraneb töötajate ohutus ning ettevõte näitab üles hoolivust oma tööjõu heaolu suhtes.
SÕIDUKIPARGI OPTIMEERIMINE
Optimeerimine võimaldab tegutseda efektiivsemalt, aidates samal ajal kaasa jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamisele. Telemaatika lahendused aitavad täiustada sõidukipargi töökorraldust, hõlmates liikuva meeskonna ülesannete haldamist, teekondade planeerimist ja tegevuste koordineerimist. Analüüsides liikumismustreid, ülesannete täitmise määra ja sõidukite kasutamist, pakub telemaatika praktilisi lahendusi, mis aitavad tõhusalt hallata ülesandeid, optimeerida teekondi ja tööjõu kasutust. Tulemuseks väiksem kütusekulu, vähendatud heitkogused ja suurenenud tootlikkus.
CO2-HEITKOGUSTE JÄLGIMINE
Jätkusuutlik looduskeskkond on oluline osa ESG eesmärkidest. Telemaatikalahendused võimaldavad jälgida sõidukite CO2-heitkoguseid, aidates tuvastada suurima süsinikujalajäljega sõidukeid ja tegevusi. Need tööriistad aitavad hinnata sõidukite kasutuse efektiivsust, tuvastada tühikäigul olemise aega ning määratleda kõige kulukama ja keskkonnavaenulikuma sõiduki või sõidustiili. Efektiivselt hallatud sõidukipark on oma olemuselt keskkonnasõbralikum. Kasutades reaalajas andmeid, saavad ettevõtted tuvastada kitsaskohti ja rakendada rohelisemaid tavasid, mis aitavad suurendada üldist jätkusuutlikkust ja vähendada keskkonnamõjusid.
SÕIDUKITE ÜHISKASUTUSE RAKENDAMINE
Sõidukite ühiskasutus on tõhus viis suurendada sõidukipargi kasutuse efektiivsust ja vähendada heitkoguseid. Telemaatikalahendused võimaldavad jälgida reaalajas andmeid sõidukite saadavuse ja kasutamise kohta, aidates optimeerida sõidukite kasutust. See lähenemine annab ettevõttele selge ülevaate, kas sõidukite arv vastab tegelikele vajadustele.
SÜSTEEMIDE INTEGRATSIOON
Efektiivne ESG-aruandlus põhineb erinevate andmeallikate sujuval integreerimisel ühtseks ja terviklikuks raportiks. Kui raporteerimiseks vajalikud andmed pärinevad erinevatest süsteemidest, on meie Proservice arendusmeeskond valmis pakkuma kohandatud integratsioonilahendusi. Olgu tegemist GPS-jälgimisandmete ühendamisega ERP-süsteemidega või vastupidi, on meie eesmärk tagada, et kõik teie jaoks olulised andmed oleksid hõlpsasti kättesaadavad ja tõhusalt kasutatavad.
LAADI FCPLUS RAKENDUS OMA NUTITELEFONI