Eesti Energias on juba aastaid kasutuses Fleet Complete’i integreeritud sõidupäeviku lahendus ning nende sõnul on see riigihankest alguse saanud valik end hästi õigustanud.

Elektroonilise sõidupäeviku lahendusi on turul mitmeid, kuid Eesti Energial oli selge ootus, millele sobiv sõidupäevikuformaat vastama pidi.

„Kasutusmugavuse kõrval on meie jaoks väga oluline andmete kvaliteet. Kogutavad andmed peavad olema hoitud turvaliselt, ei tohi minna kaotsi ega sattuda võõrastesse kätesse,” selgitas Eesti Energia transpordi halduse juhataja Mango Oras.

Kasutusmugavus

Oras märkis, et väga tähtis on ka võimalus autoparki kui tervikut hallata, saada vajalikke teavitusi, koostada endale sobilikke raporteid ning hinnata, kas autod on piisavalt aktiivselt kasutuses või on kuskil piirkonnas autod alakasutuses.

„Pea kümme aastat kestnud koostöö Fleet Complete’i esindajatega on sujunud vastastikuse usalduse ja üksteise mõistmise vaimus,” märgib ta. „Oleme saanud rakendust ka vastavalt oma vajadusele muuta. Selgitasime tarkvara pakkujatele lahti kõik oma ootused ja vajadused ning saime tõepoolest just niisuguse lahenduse, nagu olime soovinud,” ütleb ta.

Säästliku töökultuuri osa

Eesti Energias väärtustatakse riigiasutusele väärilist säästlikku töökultuuri – ettevõtte autodega ei ole töö- ja erasõidu segiajamine lubatud ning autod on arvel 100% tööautodena.

Selle tagamiseks on kõik autod varustatud GPS seadmega ning mis edastab andmed automaatselt elektroonilisse sõidupäevikusse.

Autokasutaja jaoks on süsteem lihtne ja mugav – marsruudid ja sõiduajad kajastuvad sõidupäevikus automaatselt ning on ka kergesti leitavad. Nii säästab autojuht palju aega, sest tal pole vaja meenutada nädalate taguseid sõite või otsida nende kohta märkmeid.

Lihtsustab raamatupidamist

Konkreetne ja turvaline GPS seadmega integreeritud sõidupäevik teeb lihtsamaks ka ettevõtte raamatupidamise. Tänu sellele on kerge hoida korras ka kõik auto kasutamise maksustamisega seonduv. Ka Eesti Maksu- ja Tolliamet aktsepteerib GPS-sõidupäevikuid.

Kui ettevõtte autodega tehakse üksnes tööalaseid sõite, ei pea ettevõte maksma auto kasutamiselt erisoodustusmaksu. Elektrooniline GPS-sõidupäevik sobib hästi, et auto 100%-list kasutamist töösõitudeks vajadusel ka hõlpsasti tõendada.

Kui aga töötajal on lubatud teha osaliselt ka erasõite, on need samuti sõidupäeviku kasutamisel selgelt eristatavad.

Oras kinnitab, et varjatud kulusid elektroonilise sõidupäeviku kasutamisega ei teki ning kokkuvõttes hoiab Fleet Complete sõidupäeviku kasutamine ettevõtte jaoks kokku nii aega kui ka raha, tehes lihtsamaks ka autode kasutajate, nende juhtide ja raamatupidajate töö.