Kanada ettevõte Fleet Complete omandas Eestis arendatud autoparkide haldamise lahendust pakkuva telemaatikaettevõtte Ecofleet. Enne tehingut kuulus 50 protsenti ettevõttest Skype’i eestlastest kaasasutajate poolt loodud investeerimisettevõttele Ambient Sound Investments. Tehingu väärtus jääb poolte kokkuleppel konfidentsiaalseks.

Ecofleet on Põhja-Euroopa suurim telemaatikaettevõte, pakkudes sõidukite haldamise lahendusi Baltikumis ja Põhjamaades ning läbi partnerettevõtete ka Kesk- ja Ida-Euroopas. Ecofleeti teenust kasutab üle 80 000 sõiduki. Omandamise tulemusel kasvab Kanada ettevõtte Fleet Complete seadmebaas Euroopas 110 000 ja ülemaailmselt enam kui 400 000 ühikule.

“Ecofleetil on tugev professionaalide meeskond, väga hea toode ja kaasaegne tehnoloogia, mille me plaanime ühendada oma teenusega,” kommenteeris Fleet Complete’i tegevjuht Tony Lourakis. “Kasutame ära Ecofleeti senist edu ja seome selle Fleet Complete’i laiahaardelise asjade interneti (IoT) infrastruktuuri ning partnerluse kaudu ka mobiilsidepakkujatega. Selle tulemusel suudame luua ülemaailmse asjade interneti platvormi, mis aitab autoparki omavatel ettevõtetel senisest veelgi lihtsamini toimida,” lisas ta.

Ecofleeti juhtkond jätkab ettevõtte juhtimist Baltikumis ja Skandinaavias ka pärast tehingut, ühendades kohaliku turu teadmised Fleet Complete’i ülemaailmse laienemise eesmärgiga. “Kahe ettevõtte ühendamine toob omavahel kokku tugeva toote ja tehnoloogilise võimekuse,” kommenteeris Ecofleet Eesti juhatuse liige Jaanus Truu, kelle sõnul on kahe ettevõtte väärtused ja kultuur väga sarnased. “Koos suudame olla rahvusvahelisel areenil palju edukamad. Mõlemad ettevõtted on kliendikesksed ja investeerivad pidevalt innovatsiooni. Ootame põnevusega edukat koostööd,” lisas Truu.

Enne tehingut kuulus 50-protsendiline osalus Ecofleetist investeerimisettevõttele Ambient Sound Investments (ASI). Investeerimisettevõtte esindaja Margus Uudami sõnul kinnitab sõlmitud tehing Ecofleeti turuliidri positsiooni Skandinaavias ja Baltikumis. “ASI investeerimisstrateegia oli seotud eesmärgiga kasvatada Ecofleetist Skandinaavia ja Baltikumi turuliider. Ecofleeti kasvu ja tegevuse märkamine Fleet Complete’i poolt kinnitas meile eesmärgi saavutamist ja on ettevõtte kasvustrateegias oluliseks järgmiseks sammuks,” rääkis Uudam.

Ecofleeti omandamine on osa Fleet Complete’i ülemaailmsest laienemise plaanist ja annab ettevõttele juhtiva positsiooni Põhja-Euroopas, kus on järgmisel viiel aastal oodata telemaatikasektoris märkimisväärset kasvu. Fleet Complete kavatseb alustada koostööd ka Lääne-Euroopa autotootjatega, et vähendada tulevikus klientide transpordikulusid, tagades samal ajal kauba- ja reisijateveo suurem efektiivsus. Põhja-Ameerikast pärit ettevõtte pikaajalisem plaan on Euroopas aina tugevamalt kanda kinnitada. Ecofleeti ost oli Fleet Complete’il teine omandamine Euroopas: 2016. aastal omandati ITmobile.

Fleet Complete®

Fleet Complete® on ülemaailmselt juhtiv autoparkide, varade ja liikuva tööjõu haldamise IoT lahenduste pakkuja. Fleet Complete haldab ülemaailmselt üle 400 000 liikuva objekti ja üle 30 000 ettevõtte, võtmepartneriteks on mobiilsidepakkujad – AT&T Ameerika Ühendriikides, Telus Kanadas, Telstra Austraalias ja T-Mobile Euroopas. Fleet Complete on jätkuvalt üks kiiremini kasvavaid ettevõtteid Põhja-Ameerikas, olles võitnud mitmeid innovatsiooni- ja kasvuauhindu. Rohkem infot: www.fleetcomplete.com

Ecofleet

Ecofleet on rahvusvaheline tarkvaraettevõte, mis keskendub GPS-põhistele sõiduki- ja meeskonnahaldamise lahendustele. Fookus on autopargi ja töövoogude optimeerimisel, mis meie klientide sõnul on aidanud neil vähendada kulusid ning suurendada tulusid.

Ecofleet on üks juhtivaid telemaatikateenuse pakkujaid Skandinaavias, Baltikumis ja Ida-Euroopas, meie tarkvaraplatvormil teevad oma igapäevast tööd üle 80 000 sõiduki rohkem kui kahekümnes riigis. Rohkem infot: www.ecofleet.ee

Ambient Sound Investments

Ambient Sound Investments (ASI) on 2003. aastal Skype’i eestlastest kaasasutajate poolt loodud investeerimisettevõte. ASI on teinud tehnoloogiainvesteeringuid üle 30 ettevõttesse Aasias, Ameerika Ühendriikides ja Euroopas ning edukalt müünud osaluse kolmeteistkümnes tehnoloogiaportfelli ettevõttes.